9 שיעורים לחיים שניתן ללמוד ולהפנים מפעילויות ספורטיביות ומאתגרות

משחקי ספורט ופעילויות אקטיביות יכולים ללמד ילדים ונערים הרבה יותר מאת הדרך הנכונה לבעוט בכדור או לדעת היטב את חוקי המשחק. ילדים יכולים ללמוד שיעורים חשובים על החיים, בין אם הם משחקים ספורט קבוצתי או ספורט יחידים, ובנוסף לפעילות הגופנית החשובה עצמה, הילדים יוכלו להכין את גופם ואת נפשם לחיים שמצפים להם כשיגדלו. לפניכם 9 שיעורים לחיים שילדים ונערים יקבלו אם ישתתפו בחוגים ובפעילויות ספורטיביות ומאתגרות.

child studying climbing at the climbing centre

1. אסור לוותר אחרי כישלון
כל ספורטאי נכשל מדי פעם, אך המסר החשוב ביותר שכל ספורטאי דוגל בו, הוא לא לוותר לעולם, וביחוד לא לוותר לאחר כישלון. לפעמים קבוצת כדורגל יכולה להגיע מתחתית הטבלה אל המקום הראשון ולאליפות. זו דרך נפלאה ללמד ילדים את החשיבות שבהתמדה, ושהכישלון הוא אינו כישלון אמיתי עד שאתה מוותר לעצמך. הרוח הספורטיבית חיונית בכל תחום בחיים ומובילה להתמדה  ולהצלחות

 

2. עבודת צוות היא הכרחית להצלחה בחיים

שיתוף פעולה הוא מרכיב חשוב מאוד כמעט בכל משחק ספורטיבי ובכל תחום אחר בחיים. אפילו בפעילות ספורטיבית ליחידים, הילדים צריכים לעבוד ביחד עם חבריהם בשעות האימון. ילד שמבין שקבוצה שלמה סומכת עליו ועל נכונותו לעשות את תפקידו בצורה הטובה ביותר, אפילו בימים שאינו מרגיש כאילו שהוא רוצה לעשות זאת, ילמד שיעור חשוב לחיים על עבודת צוות. בנוסף, הוא יוכל לראות במו עיניו כיצד שיתוף הפעולה מוביל לתוצאות הטובות ביותר ומאפשרות לכל אחד להיות מוביל בתחום פעילותו.

 

3. אתה יכול ללמוד מהטעויות שלך
משחקי ספורט מלמדים את הילדים שטעות היא חלק בלתי נפרד, ואפילו חשוב, מתהליך הלמידה. מאמן / מדריך טוב יעזור לילד להכיר בטעויות שלו ובנקודות החולשה שלו כדי לתקן ולשפר אותם בפעם הבאה, יכולת חשובה מאוד שאפילו רוב המבוגרים שוכחים אותה. ילד שילמד שכל טעות ניתן לתקן, יוכל להפיק מכך תועלת ענקית בחייו המבוגרים, משום שטעויות אנו עושים במשך כל החיים.

 

4. אתה לא תמיד חייב להיות הכי טוב מכולם
בספורט תמיד יהיה מישהו שרץ מהר יותר ממך, בועט חזק יותר ממך או זורק יותר טוב ממך. אפילו השחקנים המוכשרים ביותר בליגת האלופות מפסידים לפעמים. ספורט יכול ללמד את הילד שלא תמיד צריך להיות הכי טוב כדי לתפקד כמו שצריך או פשוט כדי להנות – חלק חשוב מאוד מכל עשייה, אשר לעיתים הוא גם החשוב ביותר.

 

5. ניהול זמנים ומשמעת עצמית כמפתח להצלחה
בית ספר, שיעורי בית, חיי חברה, מטלות ברחבי הבית – כל אלה, בנוסף לחוג ספורט, הם דברים שילדכם צריך לדעת כיצד לנהל את חייו סביבם בצורה חכמה. נערים שנוהגים לשחק בפעילויות ספורטיביות צריכים להבין כיצד להסתדר עם כל תחומי האחריות שלהם, שרק יהפכו להיות קשים יותר בהמשך החיים, וכמו כן לשמור על כך שיפעילו את גופם ויעשו כושר. ככל שלוח הזמנים של ילדכם יהיה צפוף יותר, כך הוא יוכל להתכונן לקראת החיים המבוגרים שלו, ויארגן את לוח הזמנים שלו בהתאם גם אז, עמידה בלוחות זמנים וניהול זמן נכון מחזק את המשמעת העצמית של הילד / נער ומוכיח לו בכל פעם מחדש שהוא אחראי להשלכות של דפוס התנהגותו.

 

6. אימונים ועבודה קשה הם חיוניים להצלחה
פעילות ספורטיבית היא אחת הפעילויות הטובות והיעילות ביותר בהן ילדים יכולים לראות כיצד האימון והעבודה הקשה משתלמים. ילד שמתאמן גם שלא בשעות החוג, ככל הנראה ישפר את כישוריו. מאידך, ילד שלא התאמן כלל, יפגר מאחור. ספורט מראה לילדים כיצד עבודה קשה, מחויבות והתמדה יכולים ליצור שינוי ענקי בתפקוד.

 

7. החיים לא תמיד הוגנים
משחקי ספורט מספקים תזכורת טובה לילדים לכך שלא תמיד הכל הוגן בחיים. לפעמים מזג האוויר או פציעה של אחד השחקנים מובילה לשינוי מהותי בתוצאות המשחק, אך תירוצים לא ישנו את התוצאה. ילדים שמשחקים בספורט קבוצתי מודעים לבעיה הזו, ויהיה להם קל יותר לקבל אותה כשיגדלו.

 

8. ספורט מאפשר ללמוד כיצד לשלוט ברגשות
המצב הרגשי של הילד משפיע על המשחק שלו. לכל ילד יועיל ללמוד כיצד לשלוט על הרגשות שלו וכיצד להתמודד עם חרדה או התרגשות לפני משחק, יכולת שתעזור לו להתכונן טוב יותר גם לפני מבחנים וראיונות עבודה. ספורט עוזר להזכיר לילדים את החשיבות שבשליטה על רגשותיהם על מנת שיוכלו להצליח לתת את המיטב שביכולתם במהלך המשחק.

 

9. חוסר כבוד כלפי בעלי סמכות מוביל לתוצאות לא רצויות
ברוב משחקי הספורט, מריבה או התנהגות שאינה מכבדת את האחר אינה נסבלת. כשהילד לומד כיצד להתנהג בצורה מכובדת וספורטיבית, אפילו אם הוא אינו מסכים ב-100% עם המאמן או השופט, הוא ידע כיצד עליו לנהוג כלפי בעל הסמכות. אם לא, הוא יקבל כרטיס צהוב או שישללו את זכותו לשחק. זוהי יכולת חשובה שילדים יכולים ללמוד בגיל צעיר, ואשר תכין אותם למציאות כמבוגרים.

 

צרו עימנו קשר בכדי לדעת עוד על ההצעות שלנו לפעילויות שונות