תפריט

פעילויות שונות כטיפול רגשי לילדים עם בעיות חברתיות ורגשיות

SFAETY2

בשנים האחרונות עולה יותר ויותר בשיח הציבורי הנושא של טיפול רגשי לילדים. מה שעד לפני כמה שנים כלל לא היה מוכר או פעיל על פני השטח – מקבל הכרה והוקרה מהורים רבים, שמבינים את המשמעות והפוטנציאל של טיפולים אלה ואת ההשפעות המצוינות שהצליחו להשיג בזכות הטיפולים על הילדים שלהם. אם בעבר על מנת להבין את נפשו של ילד או נער היה צורך לשוחח איתו דרך אנשי מקצוע (יועצת חינוכית או פסיכולוג, למשל) הרי שכיום ידוע ששיטות אלה לא מתאימות לילדים ולכן מומלץ שלא לנקוט בהן.

איך מתבצע טיפול רגשי בילדים?

הדבר החשוב ביותר שצריך להשיג הוא שיתוף פעולה של הילד עם מי שמעביר את הטיפול. לצורך כך, חשוב למצוא את תחומי העניין או עולמות התוכן שמעניינים את הילד, גורמים לא סקרנות וכאלה שהוא ירצה לקחת בהם חלק פעיל. להלן כמה דוגמאות לטיפולים מוכרים ונפוצים כיום, שעשויים להתאים לילדים רבים:

  • ציור ומשחק – התחום הכולל נקרא תרפיה באומנות לילדים והוא מתבסס על מגע עם חומרי גלם כמו צבעים מסוגים שונים או על עצם חיבתו של הילד ליצירה – ציור, פיסול, גזירה והדבקה ועוד.
  • פעילות גופנית – ילדים רבים נמשכים לספורט. לילדים אלה עשויה להתאים טיפול המבוסס על ספורט מעצים, שבו הילד גם מחזק את הביטחון העצמי שלו, גם משפר את הכושר הגופני וגם נקשר למאמן או המטפל ונפתח בפניו לצורך שיתוף חוויות ומצבים מהחיים שלו.
  • פעילות בחיק הטבע – כל פעילות שמבצעים בבית תהיה שונה באופן מהותי מפעילות המבוצעת בחוץ. זו הסיבה שפותח כיום תחום ה- odt – על מנת לבחון את השינוי שחל בנפשו של הילד כאשר מעתיקים את הפעילות האהובה עליו אל מחוץ לסטודיו או לחדר הטיפולים.

איך בוחרים את המקום לטיפול?

מה שבאמת חשוב כאשר מעוניינים למצוא מקום לטיפול רגשי עבור ילד הוא מציאת מקום שבו הילד יחוש בנוח, שיהיו בו מטפלים שיש להם ניסיון רב ככל האפשר עם ילדים בגילאים דומים, שכן יש חשיבות עצומה לגישה טובה ולאופן הדיבור אל הילד. מומלץ להיפגש עם המטפל לפני שמתחילה סדרת הפגישות עם הילד עצמו על מנת לתאם ציפיות, לתת רקע חשוב אודות הילד וכמובן לשתף את איש או אנשי המקצוע בסיבה אשר בגינה החליטו ההורים שכדאי להגיע ולטפל בילד שלהם באמצעות טיפול רגשי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

צרו קשר